Швейцарско-българска научна програма – продължава набирането на проектни предложения PROMYS до 29.02.2024 г.

Продължава набирането на проектни предложения по Швейцарската подкрепа за насърчаване на млади учени – PROMYS.

Млади изследователи, които са учили или работили в ЕС-27 или в Швейцария в продължение на поне една година като докторанти или постдокторанти и биха искали да продължат научната си кариера в България могат да кандидатстват с проектни предложения по Швейцарската подкрепа за насърчаване на млади учени (PROMYS) до 29.02.2024 година.

Кандидатите, също така, трябва да имат от две до седем години изследователски опит след придобиване на ОНС „доктор“ и да са граждани на една от споменатите страни или да са работили поне три години в една от страните от ЕС-27 или Швейцария, както и да отговарят на останалите изисквания по програмата.

Изчерпателна информация за конкурса и условията за кандидатстване може да се открие на електронната страница на Националната швейцарска фондация за наука – Swiss National Science Foundation (https://snf.ch/en/uDrZ9XdnVZNYvICh/funding) или може да се свържете с Искра Йошовска, главен експерт Отдел „Транснационални научни инициативи“, Дирекция „Наука“, Министерство на образованието и науката, тел.: +359 (0)2 9198 873, мобилен тел.: +359 877 021 486, имейл: i.yoshovska@mon.bg, сайт: www.mon.bg