Конкурс за избор на установен изследовател R3 към Научна група 3.1.1. “Група за изследване и анализ на околната среда (ERA Group)”, работна програма 3. Начин за подобряване и наблюдение на качеството на отпадъчни види във влажни зони. Биоремедиация на отпадъчни води, по ДОГОВОР ЗА ФИНАНСИРАНЕ НА ИНВЕСТИЦИЯ ПО НАЦИОНАЛНИЯ ПЛАН ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, ПРОЦЕДУРА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА СРЕДСТВА ОТ МЕХАНИЗМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, „Програма за ускоряване на икономическото възстановяване и трансформация чрез наука и иновации“, стълб 2 „Създаване на мрежа от изследователски висши училища в България“, BG-RRP-2.004-0001-C01, наименование „Дигитални устойчиви екосистеми – технологични решения и социални модели за устойчивост на екосистеми (ДУЕкоС)“

В изпълнение на ДОГОВОР ЗА ФИНАНСИРАНЕ НА ИНВЕСТИЦИЯ ПО НАЦИОНАЛНИЯ ПЛАН ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, ПРОЦЕДУРА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА СРЕДСТВА ОТ МЕХАНИЗМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, „Програма за ускоряване на икономическото възстановяване и трансформация чрез наука и иновации“, стълб 2 „Създаване на мрежа от изследователски висши училища в България“, BG-RRP-2.004-0001-C01, наименование „Дигитални устойчиви екосистеми – технологични решения и социални модели за устойчивост на екосистеми (ДУЕкоС)“, Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“ обявява конкурс за подбор на установен изследовател R3 към Научна група 3.1.1. “Група за изследване и анализ на околната среда (ERA Group)”, работна програма 3. Начин за подобряване и наблюдение на качеството на отпадъчни види във влажни зони. Биоремедиация на отпадъчни води.

Оказване на съдействие на Ръководителя на проекта при осъществяване на:

1. мониторинг на хидрохимично, хидробиологично и физокохимично замърсяване на водата;
  2. анализ на физични, хидрохимични и хидробиологични данни на общности;
  3. анализ и обработка на данни, публикации.

1. да притежават минимална образователна степен – „доктор“;
  2. Магистратура – област на завършено висше образование – 4. Природни науки, математика и информатика, Професионално направление: 4.2. Химически науки

Докторска степен – област: 6. Аграрни науки и ветеринарна медицина, Професионално направление: 6.3. Животновъдство, Научна специалност: Рибовъдство, рибно стопанство и промишлен риболов

• професионален опит: не по-малко от 15 години;
  • да притежават следните компетентности: Управленска компетентност; Работа в екип; Комуникативна компетентност; Ориентация към резултати; Професионална компетентност; Дигитална компетентност;
  • да са участвали в минимум два национални или международни научно-изследователски проект в сферата на аквакултурите;
  • да имат минимум 20 публикации във водещи научни списания в областта на аграрните науки и аквакултурите;

Срок за подаване на документи7 календарни дни, считаино от деня, следващ датата на публикуване на обявата за конкурса.

Можете да кандидатствате, като изпратите подробна автобиография и други съпътстващи документи на e-mail: dkirov@uni-plovdiv.bg, в срок до 23.07.2024 г.

Дата: 15.07.2024 г.