Конкурс за избор на експерт финансово планиране към Управленския екип по ДОГОВОР ЗА ФИНАНСИРАНЕ НА ИНВЕСТИЦИЯ ПО НАЦИОНАЛНИЯ ПЛАН ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, ПРОЦЕДУРА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА СРЕДСТВА ОТ МЕХАНИЗМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, „Програма за ускоряване на икономическото възстановяване и трансформация чрез наука и иновации“, стълб 2 „Създаване на мрежа от изследователски висши училища в България“, BG-RRP-2.004-0001-C01, наименование „Дигитални устойчиви екосистеми – технологични решения и социални модели за устойчивост на екосистеми (ДУЕкоС)“

В изпълнение на ДОГОВОР ЗА ФИНАНСИРАНЕ НА ИНВЕСТИЦИЯ ПО НАЦИОНАЛНИЯ ПЛАН ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, ПРОЦЕДУРА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА СРЕДСТВА ОТ МЕХАНИЗМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, „Програма за ускоряване на икономическото възстановяване и трансформация чрез наука и иновации“, стълб 2 „Създаване на мрежа от изследователски висши училища в България“, BG-RRP-2.004-0001-C01, наименование „Дигитални устойчиви екосистеми – технологични решения и социални модели за устойчивост на екосистеми (ДУЕкоС)“, Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“ обявява конкурс за подбор на експерт финансово планиране към Управленския екип.

1. Изпълнява задачи, свързани с изпълнението на Програмата, пряко поставени от Ръководителя на Програмата;
  2. Оказва необходимото съдействие за определяне, разпределение и преразпределение на лимити от средства в бюджета на отделните екипи от изследователи;
  3. Спомага за изготвявне на прогнози за предстоящите разходи на изследователските екипи, както и обощаване на информацията за съответния етап на бюджетната процедура на Инвестицията;
  4. Подготвя устни или писмени консултации, съобразно действащата норматимна уредба по финансови въпроси и проблеми, касаещи бюджета на Програмата за спазването на финансовата и платежната дисциплина в съответствие с българското законодателство и европейските изисквания.

1. Висше счетоводно-икономическо образование с образователно- квалификационна степен „магистър“;
  2. Трудов опит  минимум 20 г. стаж по специалността;
  3. Поведенчески характеристики: способности за работа в екип, ръководни умения, комуникативност;
  4. Основни нормативни актове, които трябва да познава лицето, заемащо длъжността:
    – кодекс на труда;
    – данъчно-осигурителен процесуален кодекс;
    – кодекс за социалното осигуряване;
    – закон за счетоводството;
    – ЗДДС, ЗОДФЛ, ЗКПО и други данъчни закони;
    – закон за защита на личните данни;
    – правила за осигуряване на безопасни и здравословни условия на труд;
    – международните счетоводни стандарти.

Срок за подаване на документи5 календарни дни, считано от деня, следващ датата на публикуване на обявата за конкурса.

Можете да кандидатствате, като изпратите подробна автобиография и други съпътстващи документи на e-mail: dkirov@uni-plovdiv.bg, в срок до 22.11.2023 г.

Дата: 17.11.2023 г.