Конкурс за избор на постдокторант R2 към Научна група 3.1.4. “Смарт технологии в образованието Smart Tech Edu” по ДОГОВОР ЗА ФИНАНСИРАНЕ НА ИНВЕСТИЦИЯ ПО НАЦИОНАЛНИЯ ПЛАН ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, ПРОЦЕДУРА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА СРЕДСТВА ОТ МЕХАНИЗМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, „Програма за ускоряване на икономическото възстановяване и трансформация чрез наука и иновации“, стълб 2 „Създаване на мрежа от изследователски висши училища в България“, BG-RRP-2.004-0001-C01, наименование „Дигитални устойчиви екосистеми – технологични решения и социални модели за устойчивост на екосистеми (ДУЕкоС)“

В изпълнение на ДОГОВОР ЗА ФИНАНСИРАНЕ НА ИНВЕСТИЦИЯ ПО НАЦИОНАЛНИЯ ПЛАН ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, ПРОЦЕДУРА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА СРЕДСТВА ОТ МЕХАНИЗМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, „Програма за ускоряване на икономическото възстановяване и трансформация чрез наука и иновации“, стълб 2 „Създаване на мрежа от изследователски висши училища в България“, BG-RRP-2.004-0001-C01, наименование „Дигитални устойчиви екосистеми – технологични решения и социални модели за устойчивост на екосистеми (ДУЕкоС)“, Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“ обявява конкурс за подбор на постдокторант R2 към Научна група 3.1.4. “Смарт технологии в образованието Smart Tech Edu”.

1. Провеждане на научни изследвания за формиране и развитие на дигитални компетентности на студенти, подготвящи се за учители в началния етап на образование;
  2. Провеждане на изследвания за установяване на дигиталните компетентности на преподаватели и студенти;
  3. Участие и организиране на събития за развитие на дигиталните компетентности на преподавателския състав и студенти, подготвящи се за учители;
  4. Изготвяне на Доклад за констатиране на дигиталните компетентности на студенти, подготвящи се за начални учители;
  5. Участие в дейности, свързани със създаване на Център за развитие на дигитални компетентности на територията на Педагогически факултет;
  6. Разработване на учебно съдържание за дигитална библиотека от електронни образователни ресурси;
  7. Участие в актуализиране на учебни програми;
  8. Подготовка на научни публикации за разпространение на резултатите за издания, индексирани в Web of Science;
  9. Участие в дейности за разпространяване на резултати от изследванията на научната група.

1. Образование: висше (магистър) в професионално направление 1.2. „Педагогика“;
  2. Защитена образователна и научна степен „Доктор“ в професионално направление 1.2. „Педагогика“ след 1.09.2019.

Срок за подаване на документи: 7 календарни дни, считано от деня, следващ датата на публикуване на обявата за конкурса.

Можете да кандидатствате, като изпратите подробна автобиография и други съпътстващи документи на e-mail: dkirov@uni-plovdiv.bg, в срок до 12.12.2023 г.

Лице за контакт: Дончо Киров, експерт в Отдел научноизследователска дейност.

Дата: 04.12.2023 г.