Конкурс за избор на млад учен R1 химик към научна група 3.1.2. „Хемо-ензимна катализа“ по ДОГОВОР ЗА ФИНАНСИРАНЕ НА ИНВЕСТИЦИЯ ПО НАЦИОНАЛНИЯ ПЛАН ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, ПРОЦЕДУРА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА СРЕДСТВА ОТ МЕХАНИЗМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, „Програма за ускоряване на икономическото възстановяване и трансформация чрез наука и иновации“, стълб 2 „Създаване на мрежа от изследователски висши училища в България“, BG-RRP-2.004-0001-C01, наименование „Дигитални устойчиви екосистеми – технологични решения и социални модели за устойчивост на екосистеми (ДУЕкоС)“

В изпълнение на ДОГОВОР ЗА ФИНАНСИРАНЕ НА ИНВЕСТИЦИЯ ПО НАЦИОНАЛНИЯ ПЛАН ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, ПРОЦЕДУРА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА СРЕДСТВА ОТ МЕХАНИЗМА ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ И УСТОЙЧИВОСТ, „Програма за ускоряване на икономическото възстановяване и трансформация чрез наука и иновации“, стълб 2 „Създаване на мрежа от изследователски висши училища в България“, BG-RRP-2.004-0001-C01, наименование „Дигитални устойчиви екосистеми – технологични решения и социални модели за устойчивост на екосистеми (ДУЕкоС)“, Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“ обявява конкурс за подбор на млад учен R1 химик към научна група 3.1.2. „Хемо-ензимна катализа“

Работа със специализирана научно-изследователска химична апаратура, като:

1. Флуоресцентен спектрометър. (Уменията за работа с наличния модел Hitachi F-2700  са предимство);
  2. Уреди за измерване на спектрални характеристики на разтвори: Спектрофотометър – УВ и видима област;
  3. Работа с микроскоп;
  4. Работа с електрохимична апаратура за изследване на окислително-редукционни процеси: работна станция Palm Sens; модулна електрохимична система Metrohm – Autolab, и др.;
  5. Уреди за измерване на електрически характеристики на разтвори: Кондуктометри; pH метър;
  6. Общо-лабораторно оборудване: аналитична везна, поляриметър, рефрактометър, термостат и др.

1. Завършено висше образование в ПН 4.2. Химически науки с бакалавърска степен в областта на химията, магистърска степен в ПН 4.2;
  2. Научно-изследователски опит от поне 6 месеца, в областта на физикохимия (електрохимия),
  3. Работа с офис пакета на Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint;
  4. Специализация в областта на аналитична химия;
  5. Умения за търсене на  специализирана информация в интернет пространството: Scopus, ScienceDirect, WebOfScience, ResearchGate, Google Scholar, както и работа със специализирана апаратура в областта на микробиология, молекулярна биология и биохимия

Можете да кандидатствате, като изпратите подробна автобиография и други съпътстващи документи на e-mail: dkirov@uni-plovdiv.bg, в срок до 28.01.2024 г.

Дата: 22.01.2024г.